Profesori

Tabel nominal cu profesorii de specialitate, pian tehnic, pian corepetiţie şi cultură generală.

 AN ȘCOLAR 2020-2021

DIRECTOR: PROF. PETCU LĂCRĂMIOARA MAGDALENA

ȘEFA CATEDREI DE SPECIALITATE: PROF. VASILOVICI MIHAELA

  1. CARAIANOPOL ANA – Dans clasic, Repertoriu
  2. COCEA NICOLETA – Dans clasic, Repertoriu
  3. CRĂCIUN DOINA GABRIELA – Dans clasic, Repertoriu
  4. CRISTEA CLARISA – Dans clasic, Repertoriu
  5. GEORGESCU DOINA NICOLETA – Dans contemporan, Repertoriu
  6. GHINEA ANAMARIADans clasic, Repertoriu
  7. HORHOTĂ MARIAN – Dans clasic, Repertoriu
  8. MACREA IACOB – Dans romanesc
  9. MECHENICI MADALINA – Dans clasic, Dans de caracter
  10. MITU CRISTINA – Dans clasic, Repertoriu
  11. PARASCHIVU SIMONA – Dans contemporan, Repertoriu
  12. PETRESCU IOLANDA – Repertoriu
  13. POPESCU MONICA – Dans clasic, Repertoriu
  14. SANDU KRISTA – Dans contemporan, Repertoriu
  15. SORA ILEANA – Istoria baletului
  16. STOCEC-BOT MARIANA – Dans classic, Repertoriu
  17. TEBEICA DANIELA – Dans classic, Repertoriu
  18. VASILOVICI MIHAELA – Dans clasic, Repertoriu
  19. VLAS TRAIAN – Dans clasic, Repertoriu
  20. ZIDARU ANA – Dans Clasic, Repertoriu

*cursuri de specialitate, concepute să asigure pregătirea profesională a viitorilor artişti balerini/dansatori – cursuri de dans clasic, dans românesc, dans contemporan, dans de caracter, repertoriu individual şi de ansamblu, ritmică, duet dans clasic si dans contemporan, istoria baletului, metodologia dansului clasic, studiu pian.

Lista de balerini

Oleg Danovschi
Vasile Marcu
Tilde Urseanu
Irinel Liciu
Gabriel Popescu
Amatto Checiulescu
Alexa Mezincescu
Ileana Iliescu
Gelu Barbu
Irinel Liciu
Miriam Răducanu
Rosemarine Bot Stocec
Gigi Caciuleanu
Gheorghe Iancu
Cristian Craciun
Anca Mandrescu
Magdalena Popa
Ruxandra Racovitza
Sergiu Stefanschi
Ion Tugearu
Magdalena Rovinescu
Cristina Hamel
Pavel Rotaru
Adina Cezar
Doina Axinte
Cristina Teodorescu
Carmen Anghelus
Stefan Banica
Mihai Babuşka
Gabriel Opincaru
Cristina Opincaru
Mihaela Tigănus Vasilovici
Maria Postelnicu
George Postenicu
Laurenţiu Guinea
Beatrice Rancea
Vivi Sandulescu
Catalin Caracas
Catalina Dumitru
Anne Marie Vretos
Sergiu Anghel
Raluca Ianegic
Liliana Iorgulescu
Irina Rosca
Mirela Simniceanu
Petruta Almosnino
Florin Mateescu
Marius Grossu
Soimița Lupu
Tiberiu Almosnino
Simona Șomăcescu
Florica Stanescu
Antonel Oprescu
Rodica Fiastru
Vava Ștefănescu
Corina Dumitrescu
Alma Munteanu
Madalina Slateanu
Mihai Mihalcea
Florin Fieroiu
Eduard Gabia
Alina Cojocaru
Ioana Macarie
Ioana Marchidan
Manuel Pelmus
Andreea Capitanescu
Oana Badanoiu-Vuluta
Madalina Slateanu
Magdalena Radulescu-Tomulescu
Razvan Mazilu
Ileana Sora
Cristina Mitu
Ruxandra Cioata
Mircea Ionita
Mihaela Soare
Laura Blica Toader
Cleopatra Andarache
Adina Tudor
Ionut Arteni
Alexandra Gavrilescu
Bogdan Nicula
Gabriela Mocanu
George Mocanu
Alin Gheorghiu
Romulus Neagu
Constantin Georgescu
Eduard Taranu
Oana Radu
Doina Botis
Monica Fotescu Uta
Cristina Dijmaru
Bogdan Canila
Cristina Uta
Alex Fotescu
Calin Radulescu
Cosmina Sobota
Mihai Mezei
Francesca Velicu
Ana Maria Gergely
Diana Cristescu
Marina Minoiu
Miruna Miciu
Madalina Stoica
Clarisa Cristea
Andra Ionete
Laura Blica Toader
Oana Cojocaru
Andrei Cozlac
Tudor Moldoveanu
Daria Stanciulescu
Eugen Dobrescu
Dragos Mihalcea
Bogdana Liceica
Monica Petrica
Ovidiu Matei Iancu
Alexandru Denes
Camelia Soare
Vlad Toader
Georgiana Stroe
Beatrice Serbanescu
Oana Babuska
Gabriela Popovici
Robert Enache
Valentin Stoica
Virgil Ciocoiu
Lorena Negrea
Camelia Soare
Bianca Stoicheciu
Liliana Nica
Greta Nita
Cristian Preda
Francesca Baciu
Dana Bodeanu
Razvan Cacoveanu
Raluca Ciocoiu
Ionut Dinita
Diana Gal
Marina Gaspar
Cristian Gidoi
Diana Gal
Andreea Hosszu
Monica Iamandi
Razvan Cacoveanu
Catalina Iliescu
Adrian Ionescu
Raluca Jercea
Adina Manda
Andrei Iliescu
Gabriel Luca
Irinel Manolovici
Cristian Gidoi
Razvan Marinescu
Alice Minoiu
Teodora Karpatti
Raducu Milea
Raul Oprea
Vicentiu Popescu
Florentina Raducu
Alina Stefanescu
Corina Tudosanu
Narcis Nicolae
Dana Boteanu
Gloria Barbu
Mircea Ionita
Adrian Ionescu
Maria Isabela Maciuca
Sofia Sitaru Onofrei
Bogdan Radacina
Maria Savastre
Andreea Valean si multi altii…

1. NIŢESCU IOANA ANCA CV Pian Tehnic 01.09.1990
2. VASILESCU MIRON Pian Corep. 27.09.1993
3. CATANĂ LUIZA CV Pian Tehnic 01.09.1999
4. SEUŞAN FLORIN CATALIN Pian Corep. 01.09.1999
5. CALOMFIRESCU FLORIN CV Pian Corep. 01.09.2001
6. RIDICHE CARMEN Pian Corep. 13.09.2004
7. STOICA CARMEN Pian Tehnic 01.09.2004
8. VOICU RUXANDRA Pian Corep. 03.12.2004
9. LUPAN VICTOR Pian Corep. 09.10.2008
10. UDILĂ ELENA Pian Corep. 14.09.2009
11 OPREA MARCELA Pian Tehnic 01.03.2016
12. VLADU CEZAR OCTAVIAN Pian Corep. 17.09.2012
13. GEAMĂNA ROŞCA ALEXANDRU Pian Corep. 16.09.2013
14. DUMITRIU EDUARD Pian Corep.
15. RADU DIANA THEODORA Pian Corep.   1.09.2015
16  ŢURCAN ANATOLII Pian Corep.

  CULTURĂ GENERALĂ

  1. BREBENEL GHEORGHE                                TIC
  2. CRISTEA LILIANA                                       ISTORIE
  3. MIRON MIHAELA                                        LIMBA ROMÂNĂ
  4. GRIGORIU GRAŢIELA ANTOANELA              FIZICĂ
  5. IVAN RODICA                                            BIOLOGIE
  6. LECU ECATERINA                                       MATEMATICĂ
  7. MĂRĂLOIU ANA MARIA                              RELIGIE
  8. MUNTEANU ALINA                                     PROF. PSIHOPEDAGOG
  9. GHEORGHIU ALEXANDRU                           CHIMIE
  10. GIURGESCU MADALINA                              MATEMATICĂ
  11. PETCU LĂCRĂMIOARA MAGDALENA           LIMBA ROMÂNĂ
  12. PETRE MIRUNA                                           LIMBA FRANCEZĂ
  13. PRIVANTU CARMEN CORNELIA                   LIMBA ROMÂNĂ
  14. PAPAGHIU RALUCA RAMONA                     EDUCATIE MUZICALĂ
  15. SMEIANU CRISTINA ADINA                         GEOGRAFIE
  16. ARDELEAN BERENICE THEODORA               LIMBA ENGLEZĂ
  17. BANCA GINA                                              CULTURA CIVICĂ
  18. VIŞAN ION                                                 EDUCATIE PLASTICĂ
  19. ŢÂRLEA IOANA                                          LIMBA FRANCEZĂ / ENGLEZĂ
  20. PUȘCAȘCIURC IOANA                                 LIMBA FRANCEZĂ
  21. STANESCU ALINA                                       EDUCATIE ANTREPRENORIALĂ, ECONOMIE
  22. MORARIU RADU                                         LOGICA-FILOZOFIE
 PERSONAL DIDACTIC AUXILIAR
Secretar- Grăjdeanu Elena Delia
Administrator financiar – Ioja Georgiana Elena
Bibilotecar – Anton Aneta
Administrator patrimoniu – Apostol Felicia
Informaticieni – Neatu Catalin
                            – Seceleanu Elena

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.